Bąk: Polscy przedsiębiorcy powinni startować w przetargach US Army

12 lutego 2015, 12:53 Bezpieczeństwo

– Polscy przedsiębiorcy będą mogli świadczyć usługi na rzecz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na zasadach konkurencyjnych –– powiedział wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk podczas konferencji poświęconej udziałowi polskich firm w budowaniu obiektów wojskowych przez USA na terenie Polski.

Przetargi organizowane przez siły zbrojne USA w związku z budową obiektów wojskowych na terytorium Polski były głównym tematem konferencji „Dzień Przemysłu – w związku z koncepcją Europejskiego Etapowego Podejścia Adaptacyjnego – Etap III realizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”.

Jak wyjaśnił Bąk, przetargi na dostawy sprzętu i infrastruktury wojskowej oraz usług dla sił zbrojnych USA będą prowadzone na podstawie porozumienia między rządem RP i rządem USA (tzw. SOFA RP-USA).

Dwudniowa konferencja została zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki przy współpracy z Korpusem Inżynieryjnym Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (USACE) Dystrykt Europa, Agencją Obrony Przeciwrakietowej (MDA), Dowództwem Sił Stanów Zjednoczonych w Europie (EUCOM) oraz Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki