Czy PGNiG grozi paraliż inwestycyjny? Steinhoff: Firma musi dostosować się do nowych realiów

7 lipca 2015, 12:34 Alert

– Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zrzeszony w OPZZ wystosował pismo do premier Ewy Kopacz, w którym domaga się natychmiastowego zajęcia się problemami branży. Związkowcy zarzucają rządowi bierność na tym obszarze i brak troski o miejsca pracy. Były minister gospodarki Janusz Steinhoff uważa jednak, że zmiany w Grupie PGNiG są konieczne. Działania zarządu pozytywnie oceniają inwestorzy, co przekłada się na to, że akcje Spółki na GPW są blisko rekordowych poziomów – informuje Money.pl

Tymczasem wyniki finansowe PGNiG za ostatni rok pokazują, że spółka idzie jednak w dobrym kierunku. W 2014 roku grupa osiągnęła ponad 2,8 miliarda złotych zysku netto, czyli o 47 procent więcej niż w 2013 roku.

– Zysk cieszy tym bardziej, że przed spółką stoją poważne wyzwania związane z inwestycjami – zauważa były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Zwraca uwagę na to, że firma musi dostosowywać się do zmieniającego otoczenia. Póki co PGNiG nadal jest podmiotem dominującym na rynku gazu, ale konkurencja jest coraz większa, więc spółka musi przejść zmiany strukturalne i być efektywna kosztowo – uważa Steinhoff.

Źródło: Money.pl