Dąbrowski: Nowy prezes OBRUM Gliwice to naturalna zmiana

25 lutego 2015, 12:16 Bezpieczeństwo
Polski Rosomak w Afganistanie,jpeg
Polski Rosomak w Afganistanie,jpeg

– Powołanie nowego prezesa w spółce OBRUM to naturalna kolej rzeczy po podobnej zmianie w Bumarze-Łabędy przed kilkoma tygodniami – stwierdził Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A., komentując powołanie Adama Janika na to stanowisko.

OBRUM od dawna blisko współpracuje z Bumarem-Łabędy będąc jego zapleczem badawczo – rozwojowym. Spółki są partnerami biznesowymi przy projektach związanych m.in. z podwoziami dla armatohaubicy Krab i modernizacją czołgów Leopard.

– W obu spółkach potrzebna była świeżość i nowa energia. Obie spółki mają bowiem wziąć udział miedzy innymi w modernizacji czołgów Leopard. To dla nas priorytetowy projekt, w którym nie ma miejsca na eksperymenty. Jestem pewien, ze Adam Janik, człowiek z ogromnym doświadczeniem w branży, usprawni w tych spółkach procesy projektowe i produkcyjne – powiedział Dąbrowski.

Adam Janik posiada doświadczenie zarówno w polonizacji produktu, jak i budowie wysokiej jakości symulatorów na potrzeby transportera opancerzonego Rosomak. Nabyte doświadczenie będzie mógł wykorzystać w Bumarze-Łabędy polonizując podwozie K9 dla Kraba czy tworząc symulatory i trenażery w OBRUM.

Źródło: PGZ