Dalsze zwolnienia w Rosniefcie

21 lipca 2015, 07:26 Alert
Putin Sieczin Rosnieft
Prezydent Władimir Putin i Igor Sieczin (prezes Rosnieftu). Fot. Rosnieft

(RBC/Wiedomosti/Wojciech Jakóbik)

Gazeta RBC informuje, że Rosnieft opuściło dwóch kluczowych dyrektorów. Jeden z nich to były wicedyrektor rosyjskiego FSB a drugi to bliski współpracownik prezesa Igora Sieczina.

Chodzi o Naila Muchitowa, który przewodził komórce bezpieczeństwa w Rosniefcie w 2012 roku. Wcześniej zajmował stanowisko wicedyrektora rosyjskiej służby specjalnej FSB, oraz Raszid Szaripow zasiadający do czerwca w Radzie Dyrektorów spółki. Pierwszy ma zostać zastąpiony przez Władimira Aladina, bylego wiceszefa ochrony Rosnieftu. Drugiego może zastąpić Larissa Caland, wiceprezes Rosneiftu.

RBC nie ustaliło jaki był powód przekazania przez nich rezygnacji. Wiedomosti podają natomiast, że to Szaripow miał doradzać Sieczinowi przejęcie TNK-BP, czyli najdroższą transakcję w historii rosyjskiej energetyki, która obciąża obecnie budżet Rosnieftu.

To kontynuacja odejść. Wcześniej spółkę opuścił Igor Majdannik, wiceprezes odpowiedzialny za stronę prawną działalnośći, oraz Anton Strokowicz, szef pionu informatycznego.

Rosnieft boryka się z problemami od czasu wprowadzenia sankcji zachodnich przeciwko rosyjskiemu sektorowi naftowemu, bankowemu i zbrojeniowemu oraz po obniżce cen ropy naftowej. Więcej na ten temat.