DGP: Akcjonariusze PGG tracą cierpliwość. Chcą zmian w zarządzie i radzie nadzorczej

3 października 2017, 07:00 Alert
Kopalnia

Według „Dziennika Gazety Prawnej” główni właściciele Polskiej Grupy Górniczej nie są zadowoleni z zarządzania spółką i domagają się zmian w jej zarządzie i radzie nadzorczej.

Z informacji gazety wynika, że w sprawie zmian w PGG interweniują przede wszystkim prezesi PGNiG Piotr Woźniak i PGE Henryk Baranowski. Według rozmówców gazety do zmian w zarządzie PGG może dojść pod koniec roku, który to szczególny dla górnictwa okres ujawnić ma nie najlepszą sytuację w spółce.

„DGP” przypomina, że od 2016 r. akcjonariusze grupy dokapitalizowali spółke kwotą niemal 3 mld zł. Zwraca przy tym uwagę na pojawiające się braki węgla oraz wzrost jego ceny. Dochodzi do tego zmniejszenie ilości węgla na eksport i ograniczanie dostaw do elektrowni. PGG twierdzi, że wydobędzie planowane na ten rok 32 mln ton węgla, podczas gdy wliczając nawet wliczając całoroczną produkcję przejętych w kwietniu czterech kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, uda się jej może wydobyć ok. 27 mln ton (do końca sierpnia produkcja wyniosła 17,6 mln ton) – czytamy w „DGP”.

Akcjonariuszy PGG nie skomentowali informacji „DGP”.

Dziennik Gazeta Prawna/CIRE.PL