DSR: PSE chcą zwiększyć elastyczność systemu energetycznego w Polsce

17 listopada 2016, 12:00 Alert
energetyka linie pylon energia elektryczna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne chcąc zwiększyć wolumen usługi redukcji zapotrzebowania na żądanie, pracują nad nową koncepcją interwencyjnych programów DSR (Demand Side Response).

Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują działania mające na celu zwiększenie wolumenu usługi redukcji zapotrzebowania, jako operacyjnego środka poprawiającego bieżący bilans mocy w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym – poinformował OSP w komunikacie.

Operator podjął między innymi decyzję o opracowaniu nowych interwencyjnych programów DSR: gwarantowanego oraz bieżącego. W ramach tego pierwszego przewidziana jest płatnością za gotowość oraz realizację, drugiego tylko za realizację. Jak poinformował Operator w ramach tworzenia nowych usług obecnie trwają pracę na wprowadzaniem niezbędnych zmian do Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej. Opracowywana jest też koncepcję interwencyjnych programów DSR.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne, na którym ma zostać przedstawiony projekt koncepcji interwencyjnych programów DSR zaplanowano na 30 listopada w siedzibie PSE.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne/CIRE.pl