Emilewicz: Zielona gospodarka jest szansą dla biznesu

28 czerwca 2019, 12:15 Alert

Chcemy przejść na model gospodarki o obiegu zamkniętym, która jest niskoemisyjna, zasobooszczędna, innowacyjna i konkurencyjna. Zielona gospodarka jest szansą dla biznesu – mówiła w piątek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, fot. Ministerstwo Energii
Wiceminister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, fot. Ministerstwo Energii

Szefowa MPiT zaznaczyła podczas II edycji Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu i Inwestycji w Warszawie, że przejściu na model gospodarki o obiegu zamkniętym służy m.in. program Energia plus, który zakłada upowszechnienie instalacji fotowoltaicznych czy mikroelektrowni wodnych tak, by mogła z nich korzystać każda rodzina, każdy samorząd i każdy przedsiębiorca.

“Chcemy przejść na model gospodarki o obiegu zamkniętym, która jest niskoemisyjna, zasobooszczędna, innowacyjna i konkurencyjna. Zielona gospodarka wzbudza zainteresowanie wśród naszych obywateli. Jest też wyraźną szansą dla biznesu” – podkreśliła Emilewicz.

W II Polsko-Brytyjskim Forum Biznesu Handlu i Inwestycji odbywającym się pod hasłem “Zielony wzrost” uczestniczą polskie i brytyjskie firmy, które opierają swoją działalność na idei ochrony środowiska i redukcji emisji CO2, oraz eksperci z obu krajów. Uczestnikiem spotkania jest m.in. Graham Stuart, minister ds. inwestycji w brytyjskim Ministerstwie Handlu Międzynarodowego.

Polska Agencja Prasowa