AlertŚrodowisko

Enea otrzymała nagrodę za ograniczenie emisji tlenku azotu w Elektrowni Połaniec

Elektrownia Połaniec otrzymała nagrodę „Kryształy Przetargów Publicznych” w kategorii „Inwestycje wpływające na ochronę środowiska i gospodarkę wodną”. Specjaliści z Połańca przygotowali przetarg na instalację katalitycznego odazotowania (SCR) dla bloku energetycznego nr 5 elektrowni. Blok ten przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację, która poprawiła parametry jego pracy – informuje Enea.

Emisje tlenku azotu

Enea podkreśla, że inwestycja przeprowadzona dzięki nagrodzonemu przetargowi (pełna nazwa: „Projekt, dostawa, montaż i uruchomienie kompletnej instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla bloku energetycznego nr 5 w Enea Połaniec”) pozytywnie wpływa na parametry środowiskowe całej instalacji. Umożliwia obniżenie emisji tlenku azotu o 60 procent w skali bloku nr 5, natomiast w odniesieniu do całej Elektrowni Połaniec znacząco wpłynie na spełnienie wymagań konkluzji BAT.

– Przyznana nagroda jest dla nas znaczącym wyróżnieniem. Potwierdza, że organizacja całego procesu udzielania zamówień, jaki został wdrożony w naszej firmie, sprawdza się i jest doceniana przez niezależnych ekspertów zajmujących się przetargami publicznymi. To także potwierdzenie wysokiego poziomu naszej kompetencji i zaangażowania. To ostatnie jest dla nas szczególnie ważne, bo nie dotyczy tylko pracowników związanych w naszej firmie bezpośrednio z zamówieniami publicznymi, ale także całych pionów, które współpracują przy procesach przetargowych. Są to przedstawiciele pionów: produkcji, remontów, ochrony środowiska, kontrolingu oraz działu BHP. Wszyscy razem współpracujemy bardzo dobrze w ramach komisji przetargowych, czego potwierdzeniem jest m.in. ta nagroda – powiedział Mirosław Jabłoński, dyrektor pionu zamówień w Enei Połaniec.

„Kryształy Przetargów Publicznych” to nagrody przyznawane za inwestycje przygotowane oraz zrealizowane w sektorze publicznym. Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Przetargi Publiczne”.

– Nagradzamy projekty, które można stawiać za wzór, zarówno pod względem poprawności proceduralnej, jak i jakości przedsięwzięć publicznych. Do tego grona należy również przygotowana i przeprowadzona przez Eneę Połaniec inwestycja – przekazała Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Przetargi Publiczne”.

Enea/Jędrzej Stachura

Blok Elektrowni Połaniec zwiększył moc do 242 MW


Powiązane artykuły

Niemcy: Od 2005 roku emisje CO2 spadły o połowę

Federalny Urząd Ochrony Środowiska (UBA) w Dessau-Roßlau podaje, że od wprowadzenia systemu dokumentacji emisji CO2 w 2005 roku emisje w...
Rzeka Ren. Źródło: wikimedia

Rzeka Ren będzie coraz cieplejsza. A to wpłynie na gospodarkę

Szwajcarska Federalna Politechnika w Zurychu (ETH) wskazuje, że do końca XXI wieku temperatura wody Renu może wzrosnąć nawet o 4,2 stopnia...
Aktywiści podczas strajku klimatycznym w Niemczech. Źródło: wikimedia

Zielona młodzieżówka chce wywłaszczyć koncerny w Niemczech

Jakob Blasel, współprzewodniczący Zielonej Młodzieży, wzywa do nacjonalizacji trzech niemieckich koncernów – RWE, Leag i Thyssenkrupp – w celu ochrony...

Udostępnij:

Facebook X X X