Enea zapowiada nowe informacje o zaangażowaniu w offshore

27 listopada 2020, 13:30 Alert
enea wyniki
Konferencja wynikowa Enei / fot. Bartłomiej Sawicki

Enea zapowiada dalszy rozwój w kierunku offshore mimo zakończenia rozmów hiszpańską Iberdrolą Eólica Marina. Spółka poinformowała, że w ciągu kilku dni przedstawi nowe informacje o zaangażowaniu w sektorze morskich farm wiatrowych.

Enea i offshore

Paweł prezes Enei, w odpowiedzi na pytanie BiznesAlert.pl dotyczące rozwoju Enei w sektorze morskich farm wiatrowych, powiedział, że Enea nadal widzi tam potencjał i miejsce dla siebie. – Mamy kilka rozmów, nie zmieniamy naszego zainteresowania tym obszarem. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli przekazać nowe informacje – zdradził prezes podczas konferencji wynikowej Enei.

Warto przypomnieć, że na początku września Enea poinformowała o zakończeniu współpracy z Iberdrolą Eólica Marina w ramach podpisanego w czerwcu listu intencyjnego dotyczącego potencjalnej inwestycji w morskie elektrownie wiatrowe w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Oznacza to, że spółki nie będą wspólnie rozwijać tego projektu. Enea nie zarzuciła jednak tego przedsięwzięcia.

Bartłomiej Sawicki

Enea chce przygotować Poznań na rozwój mikroinstalacji OZE