Enea uruchamia ofertę dla prosumentów

23 listopada 2016, 06:15 Alert

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ramach oferty o nazwie Energia+Fotowoltaika Enea zaoferuje przyszłym prosumentom kompleksową obsługę polegającą na montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z audytem i doborem optymalnego systemu PV.

– Decydując się na podpisanie umowy klient skorzysta w pełni ze wszystkich zalet oferty Energia+ Fotowoltaika. W ramach oferty Energia+ Fotowoltaika zapewnimy doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu paneli fotowoltaicznych. Dajemy komfort obsługi, ale także dbamy o czas naszych klientów i dlatego w ramach oferty pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności – mówi Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Enei. – Oferta Energia+ Fotowoltaika przygotowana została w taki sposób, aby klient nie tylko mógł szybko poznać korzyści z inwestycji w panele słoneczne, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań.

Panel fotowoltaiczny. Fot. Energa
Panel fotowoltaiczny. Fot. Energa

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej ma poprzedzać sporządzenie bezpłatnego audytu fotowoltaicznego. Za jego wykonanie, a także za montaż i uruchomienie instalacji ma odpowiadać firma HelioExperts.

Oferta Enei zakłada również pomoc w pozyskaniu finansowania, obejmując przygotowanie dokumentów i rozmowy z instytucjami finansowymi.
W informacjach o nowej ofercie dla prosumentów Enea podkreśla możliwość „zmagazynowania” energii w sieci, w ramach funkcjonującego obecnie w ustawie o odnawialnych źródłach energii systemu opustów.

– Wykorzystaną energię oddajesz do naszej sieci, a my ją dla ciebie magazynujemy, tak byś mógł ją odebrać np. wieczorem, gdy instalacja nie produkuje energii. Dwukierunkowy licznik pozwala na dokładne zbilansowanie energii wprowadzonej do sieci (nadwyżki) z energią pobraną – zapewnia na swojej stronie internetowej Enea.

Oferta Energia+ Fotowoltaika na razie jest skierowana do klientów z obszaru dystrybucyjnego Enei.

Gramwzielone.pl