Energa i Microsoft zapowiadają jesienne premiery

3 sierpnia 2015, 12:00 Energetyka
Zdjęcie: Grupa ENERGA
Zdjęcie: Grupa ENERGA

Współpraca Energi-Obrót z Microsoft wchodzi w kolejną fazę. Jej początek stanowi list intencyjny o kontynuacji partnerstwa strategicznego, który rozszerza zakres współpracy o kolejne projekty. Jej efektem będą nowe propozycje produktowe, które wejdą na rynek już za kilka tygodni.

Współpraca obu firm rozpoczęła się blisko rok temu – wówczas Energa Obrót SA wprowadziła do swojej oferty usługi z chmury Office 365. Propozycja Grupy Energa i Microsoft, pod nazwą „Energa 365”, skierowana była do klientów indywidualnych, którzy otrzymali gwarancję stałej ceny za energię elektryczną nawet na trzy lata oraz pakiet Office 365 za złotówkę z licencją subskrypcyjną ważną przez rok od momentu aktywacji. Był to pierwszy taki produkt na polskim rynku energetycznym. Do dziś z oferty skorzystało ponad 10 tysięcy osób.

Tak satysfakcjonujący początek współpracy skłonił obie firmy do jej kontynuacji. Energa Obrót podpisała z Microsoft list intencyjny o dalszej współpracy na zasadach partnerstwa strategicznego.

– Pionierska na polskim rynku energetycznym współpraca z liderem branży najnowszych technologii ma swoje przełożenie na wyniki obu firm. Jestem przekonany, że najnowsza oferta połączonych sił Microsoft i Energi, która będzie miała swoją premierę jesienią tego roku, wzbudzi bardzo duże zainteresowanie – podkreśla Tomasz Lubicki, wiceprezes Zarządu Energa Obrót.

Już we wrześniu Energa zaprezentuje kilka zupełnie nowych propozycji wynikających ze współpracy z Microsoftem, skierowanych do klientów z różnych segmentów, które będą dostępne m.in. za pośrednictwem platformy sklep.energa.pl. Natomiast „Office z energią” będzie można zamówić przez telefon oraz w tradycyjnej sieci salonów sprzedaży.

Współpraca z Microsoftem rozwija się na wielu płaszczyznach. Energa Obrót testuje nowe, dopasowane do potrzeb biznesu rozwiązania, budując na tej podstawie ofertę dla przedsiębiorców. Oferować też będzie usługi dla instytucji publicznych. Poszukując rozwiązań dla tych ostatnich, przedstawiciele Energi Obrót i Microsoft podjęli ostatnio z władzami Gdańska rozmowy na temat koncepcji smart-city.

Ponadto Energa, dostrzegając rosnące zainteresowanie klientów rozwiązaniami inteligentnego domu (ang. smart home), prowadzi zaawansowane projekty pilotażowe. Ich uczestnicy mają możliwość zdalnego sterowania wybranymi urządzeniami oraz monitorowania domu zarówno pod kątem bezpieczeństwa (na wypadek zdarzeń losowych czy włamań), jak również w zakresie świadomego zużywania energii.

– Obserwujemy dynamiczny rozwój tej kategorii produktowej, który jest dodatkowo wspierany przez technologię Internetu Rzeczy, umożliwiającą skomunikowanie i sterowanie dowolnymi urządzeniami w domu czy firmie za pośrednictwem Internetu – podkreśla Tomasz Lubicki. – Możliwości technologiczne i dostępność urządzeń już dziś jest bardzo duża, a w związku z tym konieczne jest zbudowanie najbardziej atrakcyjnego pod względem funkcjonalnym i estetycznym rozwiązania, z którego nasi klienci będą chcieli korzystać. O efektach prac i nowych produktach będziemy na bieżąco informować.

Źródło: Grupa ENERGA