E.ON rozwija elektromobilność w Norwegii

24 kwietnia 2018, 10:00 Alert
Samochód elektryczny elektromobilność
fot. CC/Geograph.ie

Niemiecki E.ON podjęł decyzję o rozszerzeniu swojej oferty w zakresie usług międzynarodowych o jednostki elektromobilne na terytorium Norwegii.

Przypomnijmy, e-mobilność to koncepcja obejmująca rozwój technologii propagującej pojazdy z napędem elektrycznym (ang. electromobility), w tym zasilanych wyłącznie z baterii (ang. battery electric vehicle – BEV), hybrydowych oraz tych, które wykorzystują wodorowe ogniwa paliwowe.

W kraju takim jak Norwegia, który jest dobrym przykładem rozwoju elektrycznej mobilności, E.ON będzie reklamować swoją działalność w zakresie e-mobilności dla klientów prywatnych i korporacyjnych oraz całej społeczności w ogólnokrajowej kampanii.

Wejście na norweski rynek jest organizowane przez przedsiębiorcę e-mobilności E.ON z siedzibą w Kopenhadze. W Danii firma prowadzi największą, publiczną sieć ładowania pojazdów elektrycznych. W grudniu zeszłego roku było tam łącznie 1300 stacji ładowania.

W Norwegii firma E.On będzie starała się pozycjonować jako dostawca rozwiązań dla e-mobilności. Aby to osiągnąć, firma kieruje się w szczególności w stronę prywatnych i publicznych systemów opłat i koncepcji, które umożliwiłyby elektryfikację floty handlowej. Ponadto E.ON chce współpracować z firmami zajmującymi się sprzedażą samochodów, z producentami pojazdów i z firmami leasingowymi.

W Niemczech E.ON wkrótce stanie się największym krajowym dostawcą energii, po przejęciu spółki zależnej RWE Innogy.

Electrive.com/Dawid Król