E-sport przyjazny środowisku? Rusza proekologiczna platforma dla graczy

11 marca 2023, 06:45 Alert

Organizacja e-sportowa Betclic Apogee uruchomi „Gamers 4 the Planet”, czyli proekologiczną platformę dla graczy, którzy dzięki niej będą mogli m.in. obliczyć emisje CO2 podczas gry.

Źródło: freepik
Źródło: freepik

Gamerzy ogłosili uruchomienie globalnej platformy „Gamers 4 the Planet”, której celem jest zwrócenie uwagi branży e- sportowej na problem kryzysu klimatycznego i zaproszenie do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska innych drużyn oraz graczy.

Betclic Apogee to organizacja e-sportowa, która rok temu jako pierwsza na świecie uzyskała certyfikat neutralności węglowej. Członkowie zespołu podkreślają, że troska o środowisko jest dla nich bardzo ważna, czego dowodem jest najnowsza inicjatywa „Gamers 4 the Planet”. To globalna platforma, dzięki której gracze mogą m.in. obliczyć emisje CO2 podczas gry. Mogą też dowiedzieć się, jak zmniejszyć swój ślad węglowy czy dzielić się swoimi przemyśleniami na temat zrównoważonego rozwoju – czytamy w komunikacie.

Betclic Apogee w założeniu powstał jako proekologiczna organizacja e-sportowa i jest pierwszą tego typu organizacją na świecie, która uzyskała certyfikat neutralności węglowej. – Betclic Apogee bardzo poważnie traktuje zrównoważony rozwój i dlatego będzie starał się inwestować w regenerację planety. Chcemy otrzymać certyfikat jako pierwszy w 100 procentach neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zespół e-sportowy, który włączył do naszego systemu treningów i zawodów pomiar emisji gazów cieplarnianych – podkreśla organizacja, która ma w swoich szeregach jednych z najlepszych graczy na świecie w grze FIFA.

BetclicApogee.gg/Prowly/Gamers4thePlanet/Jędrzej Stachura

Oddział KGHM wygrał ćwiczenia na cyberpoligonie