SMR w Polsce: Nowe Wyzwania i Szanse dla Gospodarki

11 stycznia, 2024 godz. 13:44
baner-dise-smr-w-polsce-800x455px-biznes-alert

Szczegóły wydarzenia


Czy innowacyjne podejście do energetyki jądrowej może zrewolucjonizować polską gospodarkę? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą technologia Small Modular Reactors dla polskiego sektora energetycznego? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas wydarzenia „SMR w Polsce: Nowe Wyzwania i Szanse dla Gospodarki”, organizowanego we Wrocławiu przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych (DISE).

SMRy to bez wątpienia technologia bezemisyjna i oszczędna w zużywaniu różnych materiałów, w tym metali ziem rzadkich. Jednocześnie, dostępne zasoby uranu służącego do produkcji paliwa jądrowego nie budzą obaw jeśli chodzi o bezpieczeństwo dostaw. Wiele krajów, jak np. Szwecja i Finlandia, odchodzi od podejścia, zakładającego przyszłość energetyki zdominowanej przez odnawialne źródła energii: strategie bazują na zapewnieniu BEZEMISYJNYCH, ale STABILNYCH (sterowalnych), dostępnych i zrównoważonych źródeł energii („changed from 100% renewable to 100% fossil-free”).

Obecnie w Polsce trwają intensywne prace w zakresie wprowadzenia innowacyjnych technologii reaktorów małej mocy (SMR), co stanowi kluczowy krok w modernizacji krajowego sektora energetycznego. SMR, czyli reaktory małej mocy, oferują szereg istotnych korzyści, które sprawiają, że ich implementacja jest niezwykle istotna dla polskiej gospodarki i środowiska.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu „SMR w Polsce: Nowe Wyzwania i Szanse dla Gospodarki”, w trakcie którego będziemy mogli podjąć dyskusję z ekspertami z branży oraz poznać procesy związane z powstawaniem pierwszych małych reaktorów modułowych w Polsce.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ilość miejsc jest ograniczona – o kwalifikacji uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

*Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za jego treść odpowiada wyłącznie Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych.