Farba antysmogowa i energia z paneli słonecznych. Tak teraz Warszawa maluje murale (WIDEO)

7 maja 2022, 06:15 Alert
Źródło: realme
Źródło: realme

Realme, producent smartfonów, stworzył niecodzienny mural na Powiślu w Warszawie. Dekoracja, promująca telefony z serii realme GT 2, została wykonana przy użyciu farb pochłaniających smog a nocą jest podświetlana za pomocą energii z paneli słonecznych.

Firma zaznacza, że namalowane hasło #TechnologicznyzNatury oddaje filozofię, która towarzyszyła twórcom flagowców realme, jak i charakter muralu znajdującego się na warszawskim Powiślu. Stworzenie projektu to jedno z działań marki wpisujących się w ogłoszoną na początku roku, zorientowaną na środowisko, strategię Leap to Greener.

Źródło: realme

Źródło: realme

– Nasz mural na warszawskim Powiślu stanowi nie tylko reklamę produktu, z którego jesteśmy dumni. Jego produkcji, od początku do końca, towarzyszyła chęć podkreślenia naszego proekologicznego podejścia. Do jego stworzenia użyto specjalnej farby pochłaniającej smog, a światło, które w nocy będzie podkreślać obrys odznaczającego się ekologicznym designem realme GT 2 Pro, pobierane jest z paneli słonecznych – mówi Łukasz Łyżwa, dyrektor sprzedaży realme Polska.

Mural można obejrzeć przy ulicy Drewnianej 1 w Warszawie. Realme zaprezentowało wideo ze szczegółami jego projektowania i tworzenia.

Smartfon z biopolimeru

Firma podaje, że seria realme GT 2 to pierwsze smartfony z tylnym panelem wykonanym z biopolimeru, którego zastosowanie pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji aż o 35,5 procent (2,5 kg na każdy kilogram produkcji). Innowacyjność produktu jest widoczna również na poziomie opakowania wykorzystującego minimalną ilość plastiku – obniżoną z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.

Realme Polska/Jędrzej Stachura

NFOŚiGW wesprze inicjatywę Czas na Czyste Powietrze