Fortum dostarczy technologię odazotowania spalin dla elektrociepłowni EDF

30 listopada 2016, 12:15 Alert
edf_elektrocieplownia_krakow
Elektrociepłownia Kraków / fot. Wikimedia Commons

Fortum dostarczy technologię wtórnej redukcji emisji tlenków azotu (SNCR – Selective Non-Catalytic Reduction), dla dwóch kotłów węglowej elektrociepłowni EDF w Krakowie. Montaż na pierwszym z kotłów odbędzie się w 2017 r., a na drugim – w 2018 r, podała spółka.

„Dostawa stanowi kontynuację projektu modernizacji technologii spalania niskoemisyjnego w krakowskiej elektrociepłowni. Nasze systemy pozwolą na obniżenie emisji tlenków azotu znacznie poniżej nowych unijnych norm emisyjnych, które będą obowiązywały od 2018 roku” – powiedział wiceprezes Power Solutions w Fortum Heikki Andersson, cytowany w komunikacie.

Od 2013 r. Fortum zawarło z Grupą EDF umowy na usługi o wartości niemal 100 mln euro, włączając najnowszy projekt. W ramach współpracy Fortum dostarczyło również rozwiązania dla elektrociepłowni we Wrocławiu, podkreślono w materiale.

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2015 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 3,56 mld euro.

ISBnews