Enea wchodzi w OZE żeby podnieść konkurencyjność
Grupa Enea podnosi swoją konkurencyjność i inwestuje w OZE. W pełni zakończono prace nad pierwszym projektem w ramach „Strategi Rozwoju”.
Farma fotowoltaiczna w Jastrowiu
Grupa Enea zakończyła prace nad pierwszą inwestycją w ramach „Strategii Rozwoju”. Farma fotowoltaiczna powstała w Jastrowiu i zajmuje 14,4 tysiąca m2. Moc instalacji to 3 MW i składa się na nią 7,4 tysiąca paneli. Inwestorem jest Enea Nowa Energia, która współpracowała razem z samorządem gminy. Wykonawcą przedsięwzięcia jest natomiast Enea Serwis, a budowa farmy kosztowała 8,4 milionów złotych. – Inwestycja Grupy Enea w farmy fotowoltaiczne pokazuje i potwierdza, że będziemy przekształcać naszą energetykę w zeroemisyjną. To również zapowiedź unowocześnienia naszej gospodarki, wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, aby Polska rozwijała nowoczesną energetykę. Myślę, że kolejnymi krokami będą fabryki paneli fotowoltaicznych, tak abyśmy nie musieli ich sprowadzać – powiedział poseł Marek Suski.
Farma ma być początkiem dalszych inwestycji Enea w zieloną energię. – Nowa inwestycja będzie impulsem do szybszego zwiększania potencjału OZE i podnoszenia konkurencyjności Grupy Enea – podkreślił prezes zarządu Enei Paweł Majewski. Spółka planuje też podtrzymać model współpracy z samorządami. – Finalizujemy dziś ważną inwestycję, która przyniesie naszej gminie nie tylko wartość dodaną w postaci podatków, ale również zyskujemy status gminy w której powstała pierwsza tego typu inwestycja w Grupie Enea – powiedział burmistrz Jastrowia Piotr Wojtiuk. W tym roku spółka planuje sfinalizować kolejne przedsięwzięcia, w tym farmę fotowoltaiczną w Krzęcinie w zachodniopomorskim oraz dwie farmy lubuskim – Lubno I i Lubno II.
Grupa Enea/Maria Andrzejewska
„Towarowa” w centrum Poznania. Enea buduje nowoczesną stacje elektroenergetyczną