Gaz-System powoli kończy budowę odcinków Korytarza Północ-Południa

3 grudnia 2020, 12:45 Alert

Gaz-System zakończył budowę kolejnego odcinka Korytarza Północ–Południe. Chodzi o Gazociąg Zdzieszowice–Brzeg o długości 84 km.

Gaz z Terminala LNG i Baltic Pipe

Gaz-System zbliża się do końca budowy Korytarza Północ-Południe. W ramach tego projektu oddane do użytku zostało już ponad 400 km nowych gazociągów. – Stan zaawansowania prac budowlanych na pozostałych odcinkach oceniam na 80 procent. Korytarz Północ-Południe pozwoli efektywnie rozprowadzić gaz po Polsce z rozbudowywanego Terminala LNG w Świnoujściu i Baltic Pipe – powiedział Tomasz Stępień, prezes zarządu Gaz-System.

Nowa magistrala gazowa z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest oddany do użytkowania Gazociąg Zdzieszowice-Brzeg ma m.in. na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki niej elektrociepłownie i zakłady przemysłowe w tym regionie Polski uzyskają większy dostęp do wygodnego i bezpiecznego surowca, którym jest gaz ziemny.

Gaz-System przekazał, że podczas budowy odcinka Zdzieszowice-Brzeg zostały zastosowane nowoczesne technologie bezwykopowe. Ich użycie pozwoliło pokonać bezinwazyjnie ok. 63 przeszkody terenowe, takie jak: rzeki, drogi, autostrady i linie kolejowe.

Gaz-System/Bartłomiej Sawicki

Gaz-System zakończył budowę kolejnego etapu Korytarza Północ-Południe