Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ma nową szefową

16 kwietnia 2024, 15:45 Alert

Joanna Piekutowska została powołana na Główną Inspektor Ochrony Środowiska. Nowa szefowa GIOŚ od ponad 30 lat pracuje w Inspekcji Ochrony Środowiska.

Joanna Piekutowska. Źródło: Ministerstwo klimatu i środowiska

16 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczystość powitania Joanny Piekutowskiej, nowej Głównej Inspektor Ochrony Środowiska. Inspektor wcześniej otrzymała akt powołania z rąk Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska.

Joanna Piekutowska pracuje w Inspekcji Ochrony Środowiska od 1992 roku, doświadczenie zdobyła między innymi w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska i w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, gdzie obroniła tytuł magistra inżyniera inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Ukończyła również podyplomowa studia menadżerskie na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Prawa Europejskiego w Warszawie na kierunku Administracja Publiczna pod patronatem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Zdobyła tytuł Master of Business Administration MBA-SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Pod Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podlegają Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska. RDOŚ w Gdańsku poinformował w lutym bieżącego roku o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji środowiskowej dotyczącej elektrowni jądrowej budowanej w Lubiatowie-Kopalinie.

Ministerstwo klimatu i środowiska / Marcin Karwowski

Lewiatan: Polacy powinni skorzystać z sąsiedztwa wiatraków