Greenpeace zablokował ministerstwo aktywów państwowych

9 września 2021, 07:15 Alert
Greenpeace blokuje MAP
Greenpeace blokuje MAP. Fot. Greenpeace Polska

Aktywiści Greenpeace blokują wejście do resortu aktywów państwowych w Warszawie domagając się odejścia od węgla w Polsce do 2030 roku.

Pod resortem zebrała się około setka ludzi działających pod szyldem „Wszystkie dla klimatu”. Greenpeace informuje, że jest to inicjatywa tej organizacji, w której biorą udział aktywistki i aktywiści wspólnie wcielający w życie ideę “bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie”. Poprzez pokojowe akcje domagają się od polityków i polityczek realnych działań na rzecz naszej bezpiecznej przyszłości.

– Kryzys klimatyczny przybiera na sile, giną kolejne gatunki. W kotłach elektrowni na gaz i węgiel rządzący palą naszą przyszłość. Nasze plany i marzenia rozwiewają się z każdą toną gazów cieplarnianych wyrzucanych z kominów. Kluczowi politycy i polityczki ignorują zagrożenie. Jedyne na co potrafią się zdobyć, to puste słowa. A przecież doskonale wiedzą, że węgiel, gaz i ropa zagrażają naszemu życiu i sprawiają, że świat płonie. Bardziej niż bezpieczeństwo ludzi interesują ich doraźne zyski i dogmat nieustającego wzrostu gospodarczego. Mamy dość! – powiedziała Katarzyna Guzek z Greenpeace.

Greenpeace/Wojciech Jakóbik