Greenpeace zablokował ministerstwo aktywów państwowych

9 września 2021, 07:15 Alert

Aktywiści Greenpeace blokują wejście do resortu aktywów państwowych w Warszawie domagając się odejścia od węgla w Polsce do 2030 roku.

Greenpeace blokuje MAP. Fot. Greenpeace Polska
Greenpeace blokuje MAP. Fot. Greenpeace Polska

Pod resortem zebrała się około setka ludzi działających pod szyldem „Wszystkie dla klimatu”. Greenpeace informuje, że jest to inicjatywa tej organizacji, w której biorą udział aktywistki i aktywiści wspólnie wcielający w życie ideę “bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie”. Poprzez pokojowe akcje domagają się od polityków i polityczek realnych działań na rzecz naszej bezpiecznej przyszłości.

– Kryzys klimatyczny przybiera na sile, giną kolejne gatunki. W kotłach elektrowni na gaz i węgiel rządzący palą naszą przyszłość. Nasze plany i marzenia rozwiewają się z każdą toną gazów cieplarnianych wyrzucanych z kominów. Kluczowi politycy i polityczki ignorują zagrożenie. Jedyne na co potrafią się zdobyć, to puste słowa. A przecież doskonale wiedzą, że węgiel, gaz i ropa zagrażają naszemu życiu i sprawiają, że świat płonie. Bardziej niż bezpieczeństwo ludzi interesują ich doraźne zyski i dogmat nieustającego wzrostu gospodarczego. Mamy dość! – powiedziała Katarzyna Guzek z Greenpeace.

Greenpeace/Wojciech Jakóbik