AlertEnergetyka

Grupa Azoty zainwestuje ponad 140 milionów złotych w Tarnowie

fot. Grupa Azoty

Grupa Azoty zainwestuje w Tarnowie ponad 140 mln zł w budowę instalacji będącej elementem linii technologicznej do produkcji kaprolaktamu oraz siarczanu amonu. Przedsięwzięcie obejmie modernizację i rozbudowę istniejącej infrastruktury, a także zakup nowych maszyn, aparatów i urządzeń.

Krakowski Park Technologiczny, który zarządza Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i jednego powiatu w województwie świętokrzyskim, poinformował, że Grupa Azoty otrzymała właśnie decyzję o wsparciu inwestycji w ramach PSI – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Instalacja będzie stanowić element linii technologicznej do produkcji kaprolaktamu oraz siarczanu amonu. Ma umożliwić ograniczenie zużycia mediów energetycznych oraz ograniczenie wpływu procesu produkcyjnego na środowisko naturalne.

Przedsięwzięcie obejmie modernizację i rozbudowę istniejącej infrastruktury, a także zakup nowych maszyn, aparatów i urządzeń.

Nowa inwestycja w ramach PSI (forma wsparcia dla firm planujących inwestycje) pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na 12 lub 15 lat. Może ona zostać usytuowana na wszystkich terenach – prywatnych i publicznych. O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca – podaje PAP.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Azoty czują konkurencję ze strony chińskiej konkurencji w branży chemicznej


Powiązane artykuły

Autobus wodorowy. Fot. Biznes Alert

Jak wygląda przyszłość wodoru w polskim transporcie?

Liczba czynnych stacji tankowania i pojazdów napędzanych wodorem na ulicach determinuje poziom wykorzystania tej technologii. Obecnie w Polsce jest tylko...

Wyścig zbrojeń w epoce dronów. W centrum rywalizacja Chin z USA

Stany Zjednoczone przyspieszają rewolucję dronową w swoich siłach zbrojnych. Pentagon ogłosił plany powszechnej integracji małych dronów bojowych z każdą gałęzią...

Cięcia w produkcji energii z OZE rosną. A rekompensat brak

Nierynkowe ograniczenia produkcji energii przez przemysłowe instalacje OZE nadal rosną, choć na razie nie tak dynamicznie, jak w ubiegłym roku....

Udostępnij:

Facebook X X X