IGEOS zbadała nastroje w sektorze energetycznym w związku z koronawirusem

4 maja 2020, 15:00 Alert

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEOS) zrzesza firmy z zaplecza sektora energetycznego stanowiące głównych dostawców produktów i usług do budowy i modernizacji polskiej energetyki oraz wytwórców energii elektrycznej. Łącznie firmy członkowskie zatrudniają ponad 100 tysięcy pracowników sektora.

Fot. Mirosław Perzyński/BiznesAlert.pl

Badanie IGEOS

Od momentu kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, IGEOS monitoruje sytuację ekonomiczną wśród firm członkowskich i analizuje problemy zachodzące w ich działalności gospodarczej.

Przez cały ten okres Członkowie IGEOS odpowiadali na pytania zadane w ankiecie oraz przesyłali do naszego biura szereg uwag i opinii. Szczególne znaczenie miały zagadnienia dotyczące specjalnych rozwiązań dla sektora energetyki, które stanowiły istotne uwagi do „tarczy antykryzysowej” – rządowego programu pomocy gospodarczej. Na ich podstawie opracowaliśmy zbiór postulatów, które IGEOS skierowała w oficjalnym piśmie na ręce Pani Premier, Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz i Pana Ministra Klimatu Michała Kurtyki. Część z tych postulatów już została wprowadzona – mówi zastępca Dyrektora Generalnego IGEOS Monika Silva.

Wyniki ankiety są bardzo interesujące, szczególnie dla menadżerów, którzy poszukują informacji na temat kroków, jakie poczynili inni przedsiębiorcy, jak postrzegają sytuację pandemii pod kątem finansów firmy, kiedy upatrują końca pandemii i jak prognozują podstawowe parametry dla sektora energetycznego takie jak konsumpcja i cena energii elektrycznej, cena uprawnień do emisji CO2 czy cena węgla we wrześniu br.

Szczegóły ankiety można poznać tutaj.

IGEOS

IGEiOŚ wręczył Róże Energetyki kobietom zasłużonym dla sektora