Biden: Energetyka słoneczna jest dla wszystkich, nie tylko dla bogatych

28 lipca 2022, 15:15 Alert

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena ma nowe plany dla gospodarstw domowych z niskimi przychodami, dać im możliwość użycia energii słonecznej pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku fot. Ulrike Leone/Pixabay
Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku fot. Ulrike Leone/Pixabay

Fotowoltaika w USA

Biały Dom ogłosił program mający na celu poszerzenie społeczności posiadającej dostęp do użytkowania energii słonecznej. Grupą docelową projektów są mieszkańcy i rodziny wspierane finansowo przez państwo w opłacaniu rachunków za media (prąd, wodę, gaz). Administracja uruchomiła również nowy program oferujący nagrody dla osób już zaangażowanych w projekty związane ze wspólnym wykorzystaniem energii pochodzącej z farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaiczne wspólnoty pozwolą wielu gospodarstwom domowym czerpać korzyści ze wspólnych paneli słonecznych. Aby skorzystać z tej usługi osoby zainteresowane muszą wykupić odpowiednią subskrypcję. Firma fotowoltaiczna lub organizacja non-profit wybuduje farmę słoneczną z panelami fotowoltaicznymi, a następnie dla gospodarstw domowych które wykupią subskrypcję, pokryje koszty rachunków za prąd z pieniędzy otrzymanych z wygenerowanej energii.

Ma to na celu obniżenie rachunków za prąd i jednocześnie promować energię uzyskiwaną bez zanieczyszczenia środowiska. W porównaniu do tradycyjnych paneli fotowoltaicznych montowanych w domach u indywidualnych klientów, programy wspólnotowe mają osiągnąć większą liczbę klientów. Szczególnie dzierżawców i osoby których nie stać na instalację fotowoltaiczną, której montaż kosztuje 25 tysięcy amerykańskich dolarów.

The Verge/Jakub Sadowski

Sakławski/Bokina: Fotowoltaika wpadła w poślizg regulacji i kryzysu energetycznego (ANALIZA)