KGHM zadebiutował na rynku Catalyst na GPW

3 października 2019, 14:00 Alert

Polski potentat miedziowy KGHM zadebiutował na rynku Catalyst Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Catalyst powstał we wrześniu 2009 roku, a jego celem jest koncentracja obrotu papierami dłużnymi emitowanymi przez jednostki samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwa.

giełda gpw
Fot. BiznesAlert.pl

KGHM zwiększa płynność finansowania

– Sama decyzja o wyemitowaniu obligacji była niezwykle ważna dla KGHM, ponieważ wcześniej finansowaliśmy się na rynku głównym przez emisję obligacji i pozyskiwanie finansowania dłużnego z banków, z którymi mamy świetne relacje. Finansowanie w postaci obligacji ma zalety, których nie mają kredyty bankowi. Dają one emitentowi większą swobodę i elastyczność, są bezpiecznym środkiem w czasach dekoniunktury. Decyzja o zmianie struktury finansowania była umotywowana chęcią zwiększenia bezpieczeństwa finansowego grupy kapitałowej. Wiedzieliśmy, że nie musimy debiutować na rynku alternatywnym. Chcieliśmy wejść na rynek Catalyst, bo daje on większą płynność naszym obligacjom, co jest dużą zaletą dla inwestorów. Był to ukłon dla tych, którzy kupili nasze obligacje – powiedziała na wiceprezes zarządu ds. finansowych w KGHM
Katarzyna Kreczmańska-Gigol na konferencji prasowej.

KGHM Polska Miedź S.A. jest jedną z największych i najbardziej płynnych spółek na parkiecie. W ciągu ponad dwóch dekad na warszawskiej giełdzie wartość rynkowa KGHM zwiększyła się kilkukrotnie, a spółka wypłaca dywidendę swoimi akcjonariuszami.

GPW/BiznesAlert.pl

Rośnie produkcja miedzi płatnej KGHM