KGHM stawia na bezpieczeństwo

7 października 2023, 08:30 Alert

KGHM tworzy nową inwestycję jaką jest centrum szkoleniowe. Ratownicy i kadra nabędą tam niezbędne umiejętności przeprowadzania akcji ratowniczych na wysokościach.

Fot. KGHM
Fot. KGHM

KGHM rozpoczyna budowę Centrum Szkoleniowo Medyczno-Wysokościowego, to tam będą szkolić się ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego (JRGH) w Sobinie. Na miejscu będą też szkoleni inni pracownicy KGHM jak i firm zewnętrznych pracujących na wysokościach na terenie spółki. Koszt inwestycji to 8 milionów złotych a planowane oddanie jej do użytku to wrzesień 2024 roku.

– Dzięki ośrodkowi nasi ratownicy, będą mieli dostęp do najnowocześniejszych sal treningowych, które pomogą im w działaniach związanych z bezpieczeństwem. Będziemy też oferować specjalistyczne szkolenia medyczne, również dla naszej załogi. Tak, by szybko i skutecznie reagować na potencjalne zagrożenia. To będzie miejsce doskonalenia naszych umiejętności – powiedział podczas otwarcia budowy Tomasz Zdzikot, prezes KGHM.

Centrum szkoleniowe ma posiadać nowoczesne wyposażenie wspierające edukację i rozwój umiejętności kursantów. Do tych zaliczać się mają, oprócz ratowników JRGH, pracownicy nadzorujący i wykonujący pracę na wysokościach. Szkolenie ma skupiać się na pracach ratowniczych z użyciem technik alpinistycznych. W przyszłości rozważane jest prowadzenie szkoleń dla firm i organizacji spoza KGHM.

KGHM / Marcin Karwowski