KNF sprawdza wypowiedź premiera o Opolu | Jest miejsce na gaz z Nabucco-West | Nadchodzą Rosjanie!

10 czerwca 2013, 09:39 Alert

Codzienny przegląd mediów Biznes Alert

Ważna część modernizacji dworca w Legnicy na finiszu

(www.pkp.pl)

Dobiegają końca prace wykończeniowe i aranżacyjne w kasowej części holu legnickiego dworca. W drugiej połowie tego miesiąca zostanie do niego przeniesiona obsługa podróżnych i kasy biletowe. Montaż szklanych boksów w pomieszczeniach kas biletowych i nowego oświetlenia – to tylko niektóre z finalizowanych właśnie prac w części kasowej holu dworca.

W Europie jest miejsce na gaz z Nabucco-West

(Rzeczpospolita)

Tak przynajmniej twierdzi Gerard Mestrallet – prezes grupy GDF Suez – francuskiego operatora sieci przesyłowych, który niedawno odkupił udziały austriackiego OMV w projekcie Nabucco-West. Cała rozmowa jest dostępna w poniedziałkowej „Rzepie”.

Pierwsze dworce PKP zmieniają właściciela

(www.pkp.pl)

Wielkopolskie Boszkowo i lubuskie Kursko – to pierwsze dworce PKP S.A., które znalazły nabywców w przetargach organizowanych w ramach projektu „Dworzec na własność.”  Jeszcze w tym roku PKP SA zamierza sprzedać 52 kolejne dworce, najwięcej w województwie śląskim.

KNF sprawdzi, czy poparcie Tuska dla rozbudowy Opola pozwoliło komuś zrobić

(RMF FM)

Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy ktoś z otoczenia Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska zarobił na jego wypowiedzi, w której poparł rozbudowę bloków elektrowni w Opolu. Tuż po niej wartość akcji Polskiej Grupy Energetycznej spadła o 5 procent. KNF rutynowo przygląda się sprawie. Tymczasem w Opolu odbyła się manifestacja Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska w której działacze jednej z partii opozycyjnych i lokalni przedstawiciele wyrazili poparcie dla rozbudowy, jednocześnie podważając pewność deklaracji Premiera.

Warszawa Gdańska – PKP SA szuka inwestora

(www.pkp.pl)

PKP SA poszukuje prywatnego inwestora do realizacji wspólnego przedsięwzięcia. W ramach planowanej inwestycji spółka chce zagospodarować teren w okolicach dworca Warszawa Gdańska, na którym ma powstać ma nowoczesne centrum przesiadkowe, a sam dworzec zmieni swój dotychczasowy wygląd. PKP ma do dyspozycji aż 4,7 ha w rejonie Warszawy Gdańskiej.

Prezydenci Polski i Łotwy rozmawiali m.in. o strefie euro i energetyce

(Puls Biznesu)

Prezydent RP Bronisław Komorowski i jego łotewski odpowiednik Andris Berzins rozmawiali na Łotwie podczas jednodniowej wizyty naszego przedstawiciela w tym kraju. Komorowski podkreślił znaczenie energetyki dla integracji państw bałtyckich z resztą Unii Europejskiej. Zadeklarował, że Polska jest gotowa do wsparcia projektów infrastruktury przesyłowej.

PKP SA wybrało projektanta dworca w Bydgoszczy

(www.rynek-kolejowy.pl/PKP SA)

Oferta konsorcjum trzech firm została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na wykonanie dokumentacji projektowej dworca w Bydgoszczy. Wykonawcy będą mieli 22 tygodnie od podpisania umowy na stworzenie projektu kompleksowej przebudowy obiektu. – Z niecierpliwością czekamy na koncepcje projektanta – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.