Kolejna firma jest zaangażowana pracą nad rozwojem morskich farm wiatrowych w Polsce

17 lipca 2020, 06:00 Alert
Morska farma wiatrowa Anholt/Dania. Fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
Morska farma wiatrowa Anholt/Dania. Fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Offshore Wind Consultants (OWC), firma doradcza działająca w branży morskiej energetyki wiatrowej otwiera biuro w Polsce i rozpocząć działalność w sektorze morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Dyrektorem polskiego biura został Łukasz Sikorski.

W komunikacie prasowym czytamy, że na początku tego roku polski rząd przedstawił projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, która wskazuje nowe moce na poziomie 10 GW do końca przyszłej dekady. Ostateczny projekt trafił właśnie pod konsultacje i powinien zostać uchwalony przez parlament do końca roku. – Chcemy wspierać polski przemysł wiatrowy a tym samym tworzyć lokalne miejsca pracy – mówi Wilhelm Sander, dyrektor OWC.

Od momentu powstania w 2011 roku OWC było zaangażowane w łącznie 50,6 GW morskich projektów wiatrowych na świecie. OWC jest niezależnym doradcą technicznym, firmą inżynieryjną i konsultantem w zakresie zarządzania projektami dla sektora energii odnawialnej na morzu.

Do kierowania nowym biurem w Warszawie OWC zaangażowało Łukasza Sikorskiego,  konsultanta ds. energetyki odnawialne. Jest to osoba mająca 14-letnie doświadczenie, w tym na stanowiskach technicznych i kierowniczych w DNV GL oraz na stanowiskach kierownika projektów i szefa budowy w Iberdrola.

Offshore Wind Consultants/Bartłomiej Sawicki