Rzeszów znów stanie się centrum dyskusji o bezpieczeństwie energetycznym już we wrześniu

29 kwietnia 2021, 15:00 Alert

Energetyka jądrowa, bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, system autonomiczne, offshore – nad tymi zagadnieniami będą zastanawiać się uczestnicy konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” na Politechnice Rzeszowskiej. Tematem przewodnim paneli i dyskusji będzie transformacja energetyczna.

VI Edycja konferencji naukowej ,,Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju''

Energetyka i jej bezpieczeństwo

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie zaprasza na VI Konferencję „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 roku. Podobnie jak rok temu, organizowana będzie w formule hybrydowej na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

– To szósta już edycja wydarzenia, które od początku organizowane jest na Politechnice Rzeszowskiej. Na pewno będą rozwijane tematy poruszane w poprzednich latach, ale – ponieważ rzeczywistość cały czas się zmienia – liczymy na weryfikację nowych hipotez, odważne konkluzje, aktualizację wniosków dotyczących sektora energii na poziomie eksperckim, a także naukowym. Przyznane zostaną nagrody im. I. Łukasiewicza w kategorii bezpieczeństwa energetycznego – podkreśla prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Konferencja w Rzeszowie to dyskusja menedżerów najważniejszych firm z sektora energetyki, przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów, działaczy organizacji pozarządowych oraz naukowców z różnych ośrodków. Wydarzenie wyrobiło sobie renomę jako niezależne forum, miejsce ścierania się różnych poglądów, ale też dyskusji na najwyższym poziomie merytorycznym. Paneliści to praktycy sektora energii, decydenci, np. obecni i byli członkowie rządu, autorzy strategii, analitycy. Naukowców przyciąga z kolei możliwość opublikowania referatów w wysoko punktowanych czasopismach naukowych (zarówno polskich, jak i międzynarodowych).

W tym roku tematy paneli plenarnych to m.in. energetyka jądrowa w Polsce, zastosowanie wodoru, dostawy gazu ziemnego, ropy naftowej, elektromobilność, energetyka wiatrowa offshore, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo informacji w sektorze energetycznym (w tym bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO), system autonomiczne, a także rozpoczęcie dyskusji na temat usług elastyczności i wirtualnych elektrowni.

W poprzednich edycjach Konferencji udział wzięło tysiąc uczestników reprezentujących kilkadziesiąt firm. 50 ośrodków naukowych i eksperckich, około cztery tysiące studentów oraz blisko 140 tysięcy internautów.

Zgłoszenia są przyjmowane do 23 sierpnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć tutaj.

 

Jak pogodzić bezpieczeństwo energetyczne z Europejskim Zielonym Ładem? (RELACJA)