Kowalik: Enea wytwarza coraz więcej energii

24 maja 2018, 13:33 Energetyka

– Wynik za pierwszy kwartał 2018 roku jest zgodny z założeniami. Cieszy wzrost produkcji i EBIDTA – powiedział prezes Enei Mirosław Kowalik.

fot. Enea

W tym kontekście wskazał na znaczący wzrost wytwarzania energii elektrycznej o blisko 70 procent, czyli o 2,6 TWh w stosunku rok do roku. – Jesteśmy drugim co do wielkości producentem energii. Cieszy również wzrost produkcji energii z OZE – stwierdził.

Mówiąc o osiągnięciach spółki w ostatnim czasie wskazał m.in. uruchomienie bloku nr 11 w Kozienicach. – Nie tylko wzmocnił pozycję spółki na rynku ale jest również istotnym elementem polskiego systemu elektroenergetycznego – powiedział prezes Kowalik.

Podkreślił również, że spółka koncentruje się na innowacjach i rozwoju elektromobilości. Ponadto rozwija ofertę produktową i wspieranie walki ze smogiem.

Zaznaczył jednak, że w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 w ciągu pierwszych trzech miesięcy zysk netto spadł z 321 do 254 zł – Wpłynęły na to czynniki zewnętrzne, na które nie mieliśmy wpływu np. kwestie geologiczne w Bogdance, ceny emisji CO2 czy zielonych certyfikatów.