Kwieciński: PGNiG notuje rekordowe wyniki w drugim kwartale i pierwszym półroczu 2020 roku

14 sierpnia 2020, 11:45 Energetyka
Kwieciński PGNiG
Fot. Mariusz Marszałkowski

– Mamy rekordowe wyniki za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2020 roku i za kilka dni je pokażemy – podkreślił w piątek prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Dodał, że tylko w tym roku cena gazu dla odbiorców spadła o 13 procent.

Wyniki finansowe

Kwieciński, który w piątek był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznał, że „nie ma co ukrywać”, iż wygrany arbitraż z Gazpromem przekłada się na wyniki finansowe spółki.

– W tej chwili pod względem wartości spółki jesteśmy największą polską spółką przemysłową na giełdzie. Mamy rekordowe wyniki – myślę że je za parę dni pokażemy – za drugi kwartał i za pierwsze półrocze – podkreślił szef PGNiG.

Spółka informowała z końcem lipca, że szacuje skonsolidowany zysk netto w drugim kw. na 5,14 mld zł wobec 0,27 mld zł przed rokiem. Kwieciński dodał, że w 2020 roku, w porównaniu z końcówką 2019 roku, gaz dla odbiorców staniał o 13 procent. Przypomniał, że z końcem czerwca zatwierdzona została druga w tym roku obniżka cen błękitnego paliwa, sięgająca 10,6 procent. – W ciągu ostatnich pięciu lat cena spadła o prawie 1/5 – ok. 18 procent – podkreślił Kwieciński.

Polska Agencja Prasowa

PGNiG jest prawie gotowe do udziału w krajowym rynku biometanu