Tauron rozpoczyna współpracę z Lotte Wedel

11 marca 2020, 17:30 Alert
tauron
fot. Maciej Dorosiński

Słodycze będą produkowane z wykorzystaniem energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Lotte Wedel wybrał produkt EKO Premium z oferty Taurona.

Pokrycie zapotrzebowania energetycznego

Lotte Wedel zakontraktował ponad 51 GWh energii elektrycznej na trzy lata w Tauron Sprzedaż. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze.

– Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100 procentach pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie zarówno wolumen zielonej energii, którą Tauron sprzedaje klientom, jak i liczba podmiotów, które decydują się na wybór produktu EKO Premium – podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym. – Z tego względu firmy, którym szczególnie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, decydują się na zawieranie wieloletnich umów – dodaje Tomasz Lender.

Wedel skorzystał z możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych.

Pochodzenie energii potwierdza Certyfikat wydany przez PTCE. Poświadcza on, że spółka jest jedynym konsumentem – w rozumieniu handlowym – wskazanego w umowie wolumenu zakontraktowanej energii. Oznacza to, że zakupiona przez Lotte Wedel energia elektryczna wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi.

Największa ilość energii, która jest przedmiotem sprzedaży w ramach EKO Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy Tauron. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia. Przy zakupie EKO Premium każdy klient ma możliwość skorzystania również z innych produktów oferowanych przez Tauron Sprzedaż.

Tauron

Tauron inwestuje w przyszłość energetyki