Maksym: PGNiG podejmie decyzje dotyczące zaangażowania w północnej Afryce

26 sierpnia 2013, 09:45 Energetyka

– Zdajemy sobie sprawę z poziomu ryzyka, z którym wiąże się dalsze pozostawanie w Afryce Północnej – deklaruje w rozmowie zamieszczonej w „Parkiecie” Andrzej Maksym, zastępca dyrektora Oddziału Geologii i Eksploatacji PGNiG. – Spodziewamy się w najbliższym kwartale podjąć pierwsze decyzje, dotyczące naszego zaangażowania w Egipcie i Libii. W Pakistanie trwa obecnie test produkcyjny, którego wyniki pozwolą nam zdecydować o naszej przyszłości w tym kraju.

Maksym zapowiada, że spółka, poza intensyfikacją wydobycia węglowodorów, chce również przyspieszyć zagospodarowanie rozpoznanych rezerw i bardziej otwarcie wymieniać doświadczenia oraz współpracować z partnerami biznesowymi.

– Zamierzamy też zaktualizować strategię budowania wartości grupy PGNiG w zakresie naszej obecności poza granicami Polski – mówi dyrektor.

– Chcemy też zainteresować się takimi koncesjami za granicą, które poza zwiększeniem wartości grupy PGNiG mogą pozwolić nam pozyskać doświadczenie niezbędne w pracach nad poszukiwaniami i wydobyciem gazu niekonwencjonalnego w Polsce – uzupełnia Andrzej Maksym.