font_preload
PL / EN
Alert 17 kwietnia, 2019 godz. 15:55   
REDAKCJA

ME: Jest zgoda KE na rekompensaty dla domów, ale dalej rozmawiamy o pomocy dla firm

Minister Energii,Krzysztof Tchórzewski, Fot. Ministerstwo Energii , Źródło: Twitter Minister Energii,Krzysztof Tchórzewski, Fot. Ministerstwo Energii , Źródło: Twitter

Ministerstwo energii rozmawia z Komisją Europejską o zamrożeniu cen energii dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Rozwiązanie dla domów ma być już ustalone, a do rozstrzygnięcia pozostają rekompensaty dla firm.

– Energia elektryczna w ramach rozmów, jakie prowadzimy z Komisją, na pewno nie zdrożeje w stosunku do poziomu z ubiegłego roku dla wszystkich, w tym małych i mikroprzedsiębiorstw – zapewnił nas minister energii Krzysztof Tchórzewski. – Na pewno nie zdrożeje także energia dla jednostek publicznych w tym samorządów – dodał.

Zapytany o to, czy Komisja Europejska dopuści taki rodzaj pomocy publicznej, odparł, że trwają rozmowy na ten temat. – To, co się już zadziało, to efekt naszych dotychczasowych rozmów z Komisją. Rozmowy prowadzimy dalej. Kwestią do rozwiązania są rekompensaty dla przedsiębiorstw – podkreślił.