Galos: Miliard euro dla polskiej energetyki zwabi zagranicznych inwestorów (WIDEO)

6 września 2017, 07:30 Energetyka
linie energia elektryczna
Linie elektroenergetyczne. Fot. pixabay.com

Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczy prawie 1 mld euro na strategiczne inwestycje w polskiej energetyce. Po tej decyzji zagraniczni inwestorzy prawdopodobnie zdecydują się na zaangażowanie swojego kapitału właśnie w Polsce.

Energa SA otrzyma kredyt w wysokości 250 mln euro w ramach Planu Junckera na modernizację sieci dystrybucyjnej, a polska nauka zostanie wsparta kredytami na badania i rozwój opiewającymi na 730 mln euro.

Energa podpisała umowę z EBI ws. finansowania hybrydowego. Umowa stanowi podstawę do przeprowadzenia przez Energę emisji obligacji o wartości 250 mln euro. Celem jest realizacja inwestycji w segmencie dystrybucji w latach 2017-2019, które zwiększą bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej przy jednoczesnym ograniczeniu strat sieci i poprawie jakości obsługi.

– To są decyzje ważne także dla indywidulanych odbiorców, czyli konsumentów – mówi w rozmowie z MarketNews24 Aleksander Galos, partner i Szef Praktyki Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny w kancelarii prawniczej Kochański, Zięba i Partnerzy.

MarketNews24.pl