Minister Tomasz Siemoniak z wizytą w brygadzie we Wrocławiu

3 września 2015, 13:06 Bezpieczeństwo
111_1.640×300

– 3 Brygada Radiotechniczna to pierwsza linia jeśli chodzi o obronę naszego kraju. Przykładamy dużą wagę do rozpoznania, które jest kluczem przygotowań do skutecznej obrony – powiedział wicepremier Tomasz Siemoniak podczas pobytu w 3 Brygadzie Radiotechnicznej we Wrocławiu.

– Brygada odpowiada za ważne elementy systemu obronności kraju. Będziemy wspólnie z Dowództwem Generalnym Rodzajów SZ starać się, żeby tej jednostce niczego nie zabrakło – mówił podczas spotkania z kadrą dowódczą jednostki szef MON.

Uczestniczący w spotkaniu gen. broni Mirosław Różański podkreślił, że wrocławska jednostka to oczy i uszy sił powietrznych. – To flagowa jednostka, która jest przykładem do naśladowania. Jednostka, która skutecznie zarządza swoim potencjałem na terenie całego kraju – podkreślił dowódca generalny.

W trakcie wizyty wicepremier Tomasz Siemoniak obejrzał prezentację stacji radiolokacyjnej NUR-15 oraz wysłuchał informacji nt. zadań jednostki, które przedstawił jej dowódca gen. bryg. Wojciech Lewicki.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej