Szkoci mogą być kolejnym partnerem Polski przy rozwoju morskich farm wiatrowych

23 stycznia 2019, 17:30 Alert
Fot. Ministerstwo Energii
Fot. Ministerstwo Energii

Ivan McKee, szkocki minister handlu, inwestycji i innowacji, spotkał się dziś z polskim ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim.

Rozmowy dotyczyły m.in rozwoju morskich farm wiatrowych. Szkocka delegacja spotkała się także z potencjalnymi polskimi partnerami i kluczowymi interesariuszami na rosnącym polskim rynku energii odnawialnej.

McKee powiedział, że Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie, a Szkocja jest gotowa, aby dzielić się wiedzą na temat planowania, rozwijania i zarządzania projektami związanymi z morską energią wiatrową.

Podczas spotkania z ministrem Tchórzewskim omawiane były możliwości dwustronnej współpracy w sektorze OZE. – Ta wizyta daje mi również okazję do bezpośrednich rozmów z potencjalnymi partnerami oraz umożliwia szkockiemu rządowi i naszym instytucjom lepsze zrozumienie jak działa polski rynek – powiedział McKee.

Zgodnie z przedstawioną pod koniec listopada Polityką Energetyczną Polski do 2040, rząd chce, aby do tego czasu powstały morskie farmy wiatrowe na Bałtyku o mocy od 8-10 GW.

Energy Voice/Bartłomiej Sawicki