Moskwa: Polska uruchomiła dostawy paliwa na Ukrainę

2 marca 2022, 12:15 Alert

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wzięła udział w nadzwyczajnym posiedzeniu rady zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Rozmowy dotyczyły wsparcia Ukrainy i rynku naftowego w obliczu obecnej sytuacji geopolitycznej. – Dzięki działaniom podjętym przez polski rząd paliwa są już dostarczane na Ukrainę – powiedziała minister.

Anna Moskwa. Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska.
Anna Moskwa. Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska.

Spotkanie odbyło się pierwszego marca 2022 roku Minister Anna Moskwa podkreśliła, że Polska zdecydowanie potępia atak militarny Rosji na Ukrainę. – Wspieramy wszelkie przedsięwzięcia na rzecz zaopatrzenia Ukrainy w surowce. Dzięki działaniom podjętym przez polski rząd paliwa są już dostarczane na Ukrainę. Wiele krajów oferuje swoje wsparcie finansowe w organizacji dostaw do naszego sąsiada – powiedziała.

Szefowa resortu klimatu i środowiska uważa, że potrzebna jest większa elastyczność rynku naftowego w obecnej sytuacji. – Polska zdecydowanie popiera amerykańską propozycję natychmiastowego rozpoczęcia wspólnej akcji i podjęcia wspólnej decyzji o uwolnieniu zapasów ropy naftowej i paliw. W celu zapewnienia optymalnych warunków dla dostaw paliw na Ukrainę należy przygotować rynek i nadać mu niezbędną elastyczność – zaznaczyła.

Ministerstwo klimatu i środowiska/Jędrzej Stachura

Minister Moskwa leci do Brukseli, aby rozmawiać o Ukrainie i zatrzymaniu Nord Stream 2