MSPO: Nagrody Ministra Gospodarki dla najlepszych firm zbrojeniowych

7 września 2015, 13:52 Alert

(Ministerstwo Gospodarki)

Podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk wręczył nagrody Ministra Gospodarki w dwóch kategoriach „Offsetobiorca Sektora Obronnego” i „Polski Eksporter Uzbrojenia”. Uroczystość odbyła się 4 września 2015 r. w Kielcach.

Nagrodą w kategorii „Offsetobiorca Sektora Obronnego” wyróżniona została Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, która dzięki offsetowi nabędzie zdolności do rozwoju zaawansowanych technik kształtowania sygnału radiowego z wykorzystaniem obróbki cyfrowej. Kolejnym ważnym efektem implementacji offsetu przez WAT jest nabycie przez  uczelnię zdolności do przeprowadzania szkoleń przyszłej kadry oficerskiej w zakresie systemów radiowych Harris.

W kategorii „Polski Eksporter Uzbrojenia” nagrodzona została firma WB Electronics, która jest liderem grupy WB Group. Oferuje ona innowacyjne produkty i rozwiązania w dziedzinie elektroniki specjalnej, w tym m.in. zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia oraz zobrazowania pola walki, rozwiązania w zakresie łączności.

Celem Nagrody Specjalnej Ministra Gospodarki jest m.in. inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw i promowanie najlepszych firm z sektora przemysłu obronnego.