AlertEnergetyka

Müller: Rząd rozważa przywrócenie resortu Skarbu Państwa

Fot.: Ministerstwo Skarbu Państwa

Rząd rozważa możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa. Jest na etapie analiz – poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

W TVP1 rzecznik rządu był pytany o spekulacje, że wicepremier Jacek Sasin miałby zostać ministrem skarbu państwa.

“Faktycznie rozważamy możliwość przywrócenia resortu, czy innego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa, w ogóle zasobem państwowym. Jednym z wariantów jest możliwość przywrócenia tego resortu, ale to jest na etapie analiz, takiego wariantu faktycznie nie wykluczamy” – powiedział Müller.

Dopytywany o personalia, podkreślił, że nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Pytany o skład nowego rządu Müller podkreślił, że już przed wyborami było jasne, że w razie wygranej PiS premierem zostanie Mateusz Morawiecki, potrzebne jest jeszcze oficjalne zatwierdzenie jego kandydatury przez Komitet Polityczny PiS.

Rzecznik rządu dodał, że z poznaniem pełnego składu gabinetu musimy wstrzymać się “mniej więcej” do czasu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, które odbędzie się 12 listopada. “Faktycznie już pewne ustalenia zapadły, ale nie na wszystkich stanowiskach, w związku z tym, chcemy to raczej ogłosić kompleksowo niż wyrywkowo” – powiedział Müller.

Pytany, czy na dotychczasowych stanowiskach pozostaną szefowie MON i MSWiA – Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, odparł, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są to bardzo dobrzy ministrowie i mają wysokie oceny.

Znaczył, że w najbliższym czasie będzie podpisywana umowa koalicyjna między PiS oraz Solidarną Polską i Porozumieniem. Mówił, że te dwa ostatnie ugrupowania miały w kończącej się kadencji po dwóch ministrów konstytucyjnych. “Myślę, że podobny wariant będzie teraz też możliwy” – wskazał Müller.

Polska Agencja Prasowa

Kwieciński: Resort skarbu daje lepsze wykorzystanie potencjału spółek


Powiązane artykuły

Emisje CO2 w Niemczech wzrosną

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia nowego systemu handlu emisjami (ETS2), który od 1 stycznia 2027 roku zastąpi obecny niemiecki...

Cios w małych lokalnych dostawców energii w Niemczech

Niemiecka Federalna Agencja Sieci (Bundesnetzagentur) przedstawiła nowe plany dotyczące regulacji rynku energii, które budzą obawy wśród miejskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej...
Aktywiści pod platformą. Fot. Greenpeace

Greenpeace uderza w Norwegię. “To hipokryci”

Organizacja Greenpeace zarzuca Norwegii hipokryzję, wskazując, że kraj finansuje zieloną transformację z zysków z paliw kopalnych. Aktywiści twierdzą, że eksport...

Udostępnij:

Facebook X X X