Musiał: Nie możemy powtórzyć błędów Tetry przy wdrażaniu 5G

25 kwietnia 2019, 12:19 Energetyka
EuroPOWER2019 pod patronatem BiznesAlert.pl
EuroPOWER2019 pod patronatem BiznesAlert.pl

Wdrażanie nowoczesnych systemów łączności to przyszłość o której nie ma odwrotu w energetyce. Bez nich nie możliwe będzie zarządzanie sieciami i przyłączeniami nowych źródeł energii rozproszonych – mówił Roman Musiał, prezes MindMade Sp. z o.o. podczas 29. Edycji konferencji EuroPOWER . BiznesAlert.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

– LTE jest systemem, który może wspierać niezawodność sieci. Umożliwia również uzyskanie dostępu do danych w bezpieczny sposób i zapewni nieprzerwane funkcjonowanie systemu – stwierdził.

Przypomniał, że LTE to najnowocześniejsze sieci oferujące dobre parametry, nie tylko dla sektora energetycznego. Zaapelował o wprowadzanie tej technologii w sposób rozważny. – 15 lat temu próbowaliśmy wdrażać Tetrę i się nie udało. Nie możemy pozwolić sobie na powtórzenie błędów z przeszłości. Świat się idzie naprzód. Jeszcze niedawno mówiliśmy o systemach 2G. Dzisiaj jest to już 5G. To jest nieodwracalny proces. Jeżeli chcemy szybko działać i przyłączać miliony rozproszonych prosumentów, chcemy musimy się opierać o wiele sieci i wiele łączy. Konsument oczekuje niezawodności. Musimy zapewnić zarządzanie rynkiem przesyłu energii – podkreślił