Neska: Musieliśmy zapełnić lukę, jaka powstała wskutek zmniejszenia przewozów węgla

4 lutego 2015, 11:35 Infrastruktura

Udział Grupy PKP Cargo w rynku kolejowych przewozów towarowych w 2014 roku wyniósł 57,04% pod względem pracy przewozowej i 48,37% pod względem masy. To nieco mniej, niż w ub.r., jednak widać, że PKP Cargo odbudowuje pozycję rynkową – od czerwca do grudnia przez siedem miesięcy z rzędu przewoźnik systematycznie zwiększał udział w rynku. PKP Cargo zapowiada kontynuację tego trendu – podała firma w komunikacie.

– Według danych UTK Grupa PKP Cargo w 2014 r. utrzymała udział w rynku pod względem przewiezionej masy na poziomie zbliżonym do 2013 r. – po 12. miesiącach wyniósł on 48,37% (-0,7 p.p. r/r). Udział pod względem wykonanej pracy przewozowej zmniejszył się o 2,19 p.p., osiągając 57,04%. 2014 rok był wymagający dla PKP Cargo – ocenił Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych.

W jego opinii w porównaniu do 2013 roku zmniejszyła się przewieziona koleją masa.

– Musieliśmy zapełnić lukę, jaka powstała wskutek zmniejszenia przewozów węgla – stwierdza dalej Jacek Neska. – W tym celu wdrożyliśmy nowe narzędzia sprzedażowe i usprawniliśmy funkcjonowanie biur handlowych PKP Cargo. Widzimy efekty tych działań. Już siedem miesięcy z rzędu zwiększamy nasz udział w rynku pod względem masy.
Zdaniem członka zarządu PKP Cargo rośnie także praca przewozowa.

– Mądre zmiany i inwestycje w PKP Cargo w czasie słabszej koniunktury pozwolą nam przygotować się do wykorzystania w pełni z perspektyw, jakie stoją przed koleją w niedalekiej przyszłości – stwierdza na zakończenie Jacek Neska.

Źrodło: PKP Cargo