Kolejny sabotaż na kolei w Niemczech to sprawka lewicowych ekstremistów

12 września 2023, 07:15 Alert

Z piątku na sobotę połączenie kolejowe Hamburg – Berlin musiało zostać wyłączone, bo padło ofiarą sabotażu ekstremistów lewicowych.

Koleje Litwa Białoruś
fot. pxhere.com

Wzdłuż linii kolejowych w kilku dzielnicach Hamburga podłożono ogień, który zniszczył kable i skrzynkę energetyczna w Hamburg-Allermöhe. W rezultacie tych uszkodzen na odcineku między Hamburgiem-Bergedorfem a Hamburgiem-Allermöhe, ruch był uniemożliwiony – podała niemiecka kolej Deutsche Bahn DB.

– Blisko dwie trzecie połączeń między Berlinem a Hamburgiem zostało odwołanych. Policja podejrzewa motyw polityczny – podaje publiczna stacja radiowo – telewizyjna rbb24.

Na stronie internetowej Indymedia pojawiła się informacja grup lewicowo-ekstremistycznych, która zacytowała gazeta Ostsee-Zeitung:

– W nocy 7 września sabotowaliśmy arterie transportowe kapitalistycznej infrastruktury w Hamburgu. Kilka litrów benzyny w szybach kablowych na szynach powinno doprowadzić do jak najdłuższych awarii lub ograniczeń w transporcie, na przykład surowców pozyskiwanych w trakcie neokolonialnego wyzysku i niszczącego ziemię ekstraktywizmu – podali aktywiści.

Deutsche Bahn od paru lat są celem ataków grup ekstremistycznych. Proceder ogłaszania się grup lewicowych na stronie internetowej Indymedia jest już stosowany co najmniej od trzech lat.

rbb24/ Deutsche Bahn / Ostsee-Zeitung / Aleksandra Fedorska

Tepper: Ekstremiści w Niemczech suflują odpowiedzialność Zachodu za sabotaż Nord Stream 1 i 2