Nowa ustawa rządowa da wsparcie zakupu wszystkich nośników energii do ogrzewania

24 sierpnia 2022, 16:15 Alert

Kryzys energetyczny nie ustępuje, a rząd natychmiast reaguje. W konsekwencji Inwazji Rosji na Ukrainie ceny surowców energetycznych nieustannie rosną. W ciągu ostatnich dni osiągnęły rekordowy pułap, a dane nie wskazują na ich obniżenie w najbliższym czasie. Polski rząd zapowiedział wsparcie finansowe dla swojego narodu w postaci dodatków. Niektóre z nich już weszły w życie, a nad wprowadzeniem następnych administracja rządowa wciąż pracuje.

fot. Pixabay.com

Zapomogą o którą od kilku dni mogą ubiegać się najmniej zamożni obywatele Rzeczpospolitej Polskiej jest dodatek węglowy. Wypełnienie formularza i wysłanie go może skutkować otrzymaniem wsparcia finansowego w wysokości 3 tysięcy złotych dla gospodarstwa domowego, które ogrzewa się węglem.

Rządowa ustawa rozszerzy zakres dodatku finansowego

Rzecznik rządu Piotr Muller poinformował na swoim profilu na Twitterze o dwóch ustawach, które zostały przyjęte przez Radę Ministrów i zostaną przedstawione podczas najbliższego posiedzenia Sejmu do szybkiego przyjęcia. – Wiemy, że te kwestie są niezwykle ważne – dodał.

–  Pierwsza kwestia dotyczy dodatku finansowego dla osób, które używają różnych nośników energii do ogrzewania. Te rozwiązania zostały o nie rozszerzone i te działania mają ochronić Polaków. Ta ustawa spowoduje, że dostawcy ciepła systemowego będą objęci odpowiednimi dopłatami, aby obniżyć planowany wzrost cen – napisał rzecznik rządu.

Twitter/Jakub Sadowski

Dodatek osłonowy z tarczy antyinflacyjnej będzie obowiązywał do końca roku