EnergetykaWęgiel. energetyka węglowaWszystko

Nowy zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka

Rada Nadzorcza LWB odwołała dotychczasowy zarząd i powołała nowy, na trzyletnią kadencję. Prezesem spółki pozostaje jej dotychczasowy szef, Zbigniew Stopa, a Waldemar Bernaciak nadal będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. handlu i logistyki. Nowe osoby w czteroosobowym zarządzie to Jakub Stęchły, wiceprezes ds. zakupów i inwestycji oraz Piotr Janicki, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Przewodniczącą Rady Nadzorczej została Dalida Gepfert, wiceprezes Enei.

– Zdecydowaliśmy się na wzmocnienie zarządu Bogdanki znakomitymi menedżerami, sprawdzonymi w spółkach Enei. Dołączają oni do świetnych specjalistów, którzy do tej pory bardzo dobrze zarządzali najlepszą polską kopalnią. Wiedza i doświadczenie wszystkich członków nowego zarządu przyczynią się do wzrostu wartości całej naszej Grupy – komentuje Dalida Gepfert, wiceprezes Enei i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Bogdanki.

Zbigniew Stopa jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Cała jego kariera zawodowa jest związana z lubelskim węglem, wiele lat przepracował pod ziemią. Od 2012 roku jest prezesem Bogdanki.

Waldemar Bernaciak to absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, od początku swojej kariery jest związany z branżą górniczą. W 2008 objął stanowisko wiceprezesa ds. handlu i logistyki Bogdanki i tę funkcję pełni do dzisiaj.

Jakub Stęchły jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Politechniki Mediolańskiej i Uniwersytetu Stanforda. Do tej pory był prezesem Enei Serwis, wcześniej związany m.in. z branżą energetyczną. Pracował także we Włoszech.

Piotr Janicki ukończył Uniwersytet w Białymstoku oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem w energetyce i w ciepłownictwie. Do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa do spraw ekonomiczno-finansowych w Enei Wytwarzanie.

Podczas dzisiejszego, pierwszego posiedzenia nowej Rady Nadzorczej przewodniczącą została wybrana Dalida Gepfert, a funkcję wiceprzewodniczącego objął Paweł Orlof. Oboje są równocześnie wiceprezesami Enei. Sekretarzem Rady Nadzorczej Bogdanki został również reprezentujący większościowego właściciela Krzysztof Matan.

W październiku tego roku Bogdanka dołączyła do Grupy Enea, która staje się w ten sposób nowoczesnym koncernem paliwowo-energetycznym. Przejęcie pakietu kontrolnego spółki węglowej było efektem zakończonego sukcesem wezwania na akcje LWB. Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej oraz cieplnej. Lubelski Węgiel Bogdanka to z kolei najbardziej efektywne przedsiębiorstwo górnicze w kraju. Enea jest głównym odbiorcą produktów kopalni, a Bogdanka to największy dostawca paliwa dla kluczowych węglowych źródeł produkcji prądu, jakie Enea ma w Elektrowni Kozienice. Obie spółki są notowane na warszawskiej giełdzie.

Źródło: Enea


Powiązane artykuły

Goldman Sachs

Goldman Sachs apeluje o ograniczenie rozwoju OZE w Hiszpanii

Bank inwestycyjny Goldman Sachs, od lat zaangażowany w projekty energii odnawialnej, ostrzegł w tym tygodniu, że dalszy rozwój OZE w...

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Udostępnij:

Facebook X X X