Obajtek nie stawi się przed komisją śledczą, zamiast tego wyśle prawnika

3 czerwca 2024, 12:45 Alert

Daniel Obajtek, poinformował, że nie stawi się przed Sejmową Komisją Śledczą w sprawie afery wizowej. Upoważnił swojego adwokata do występowania przez komisją oraz prokuraturą.

Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Jakóbik.
Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Jakóbik.

Daniel Obajtek nie stawił się przed komisją śledczą, która wezwała go do złożenia wyjaśnień w sprawie afery wizowej. Odniósł się do swojego przyszłego stawienictwa na wezwanie komisji śledczych lub prokuratury.

– Zgodnie z zapowiedzią, przekazałem pełnomocnictwo mojemu adwokatowi do reprezentowania mnie w postępowaniach przed Prokuraturą oraz Sejmową Komisją Śledczą – napisał we wpisie na X.

https://x.com/DanielObajtek/status/1797543834336825694

Były prezes Orlenu wyraził nadzieję, że uda mu się „w spokoju” dokończyć prowadzenie kampanii wyborczej. Zarządził rządowi inwigilowanie i konfiskatę banerów wyborczych. Obajtek zapowiedział również wspólną analizę z prawnikiem wypowiedzi posła Michała Szczerby, które zdaniem byłego prezesa, są oszczerstwami.

– Nie pozwolę, by wmawiać społeczeństwu, że jestem poszukiwany i że jakieś sprawy toczą się przeciwko mnie – napisał Obajtek.

Michał Szczerba, za pomocą wpisu na X, zarzucił byłemu prezesowi Orlenu, że nie przebywa w żadnym z adresów ustalonych przez prokuraturę i CBA. W opinii posła Obajtek boi się przesłuchań pod odpowiedzialnością karną.

https://x.com/MichalSzczerba/status/1795344128936407396

X / Marcin Karwowski

Daniel Obajtek przyznaje, że ustalał cenę paliw z Mateuszem Morawieckim