Orlen zaczął zaopatrywać Agencję Rezerw Materiałowych w płyn do dezynfekcji

17 marca 2020, 17:30 Alert
PKN Orlen
PKN Orlen fot. Michał Perzyński/BiznesAlert.pl

Orlen zaopatrzył Agencję Rezerw Materiałowych w środki do dezynfekcji w związku z koronawirusem. – Płyn trafił również do szpitali, szkół, a także na nasze stacje benzynowe – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Konsultacje z premierem

– PKN Orlen jest spółką, która ma dbać o bezpieczeństwo, nie tylko energetyczne. Po konsultacjach z premierem Mateuszem Morawieckim błyskawicznie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu produkcji płynu do dezynfekcji w zakładzie w Jedliczach, w którym na co dzień produkuje się płyny do spryskiwaczy – powiedział prezes spółki.

– W ciągu dziesięciu dni udało się przestawić produkcję i produkujemy obecnie 750 tys. litów płynów wirusobójczych tygodniowo. Przygotowujemy kolejne linie, zbiorniki. Chcemy zwiększyć produkcję do 1,2 mln litrów płynu tygodniowo. W marcu wyprodukujemy 2,5 mln litrów płynu, a w kwietniu będzie to już 4,5 mln litrów – wskazał prezes PKN Orlen.

Powiedział, że było bardzo ciężkie zadanie, aby zakontraktować komponenty do produkcji płynu. – Udało się to zrobić, dzięki naszym rozległym kontaktom na całym świecie. Na początku płyn trafił do agencji rezerw materiałowych, a następnie do szpitali, szkół, a także na nasze stacje benzynowe. Na początku produkujemy płyn w zbiornikach pięciolitrowych, jednak od jutro już będziemy produkować w opakowaniach o pojemności jednego litra, a także być może 0,5 litrowych – powiedział prezes Obajtek.

PKN Orlen

Benzyna Orlenu będzie tańsza przez koronawirusa i kryzys cen ropy