Orlen Lietuva podpisał umowę z wykonawcą instalacji pogłębionego przerobu ropy w Możejkach

28 października 2021, 06:45 Alert
Rafineria Możejki. Fot. Wojciech Jakóbik.
Rafineria Możejki. Fot. Wojciech Jakóbik.

Orlen Lietuva podpisał umowę z wykonawcą inwestycji w rafinerii w Możejkach, która umożliwi pogłębiony przerób ropy naftowej i będzie odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty wysokomarżowe – podaje spółka.

Wykonawcą instalacji pogłębionego przerobu ropy w rafinerii w Możejkach, w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), będzie doświadczona, międzynarodowa firma Petrofac. Jej oferta okazała się najbardziej atrakcyjna w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym. Zgodnie z obowiązującym na Litwie prawem, wybór wykonawcy tej inwestycji również zweryfikowała Litewska Komisja przy Kancelarii Premiera do spraw spółek strategicznych – czytamy w komunikacie.

Petrofac to brytyjska firma z sektora energetycznego, która jest wiodącym dostawcą usług dla międzynarodowego przemysłu naftowego i gazowego.

W lipcu 2021 roku Orlen Lietuva podpisał list intencyjny z ministerstwem energetyki Litwy, w którym strona litewska zadeklarowała sprawdzenie sposobów partycypacji w jego realizacji, a także dołożenie starań, aby wobec projektu zostały zastosowane ulgi.

PKN Orlen/Jędrzej Stachura

Orlen modernizuje Możejki. Obajtek i Sasin ujawniają rozmowy o offshore