Pożar w Rafinerii Płockiej bez ofiar

13 listopada 2023, 14:30 Alert

W rafinerii Orlenu w Płocku (woj. mazowieckie) doszło w poniedziałek do krótkotrwałego pożaru zbiornika z surowcem do produkcji asfaltów, poinformował Orlen. – Nikt nie odniósł obrażeń. Produkcja asfaltów została chwilowo wstrzymana do czasu potwierdzenia sprawności infrastruktury – dodano.

Rafineria Płocka. Fot. PKN Orlen
Rafineria Płocka. Fot. PKN Orlen

– Dzisiaj rano w zakładzie produkcyjnym Orlen w Płocku doszło do krótkotrwałego pożaru zbiornika z surowcem do produkcji asfaltów. Dzięki błyskawicznej akcji zakładowej straży pożarnej oraz innych służb koncernu, pożar został natychmiast ugaszony – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Orlenu.

Koncern zaznaczył, że „w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał i nie miało ono wpływu na środowisko”. – Produkcja asfaltów została chwilowo wstrzymana do czasu potwierdzenia sprawności infrastruktury. Natomiast pozostałe instalacje na terenie zakładu pracują normalnie – zaznaczył koncern.

Rafineria Orlenu w Płocku to największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych tego typu w Europie. Obejmuje on także instalacje spółki zależnej Orlen Asfalt. To jeden z największych w Polsce i w Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni.

Polska Agencja Prasowa / Jacek Perzyński

Orlen integruje własne dostawy, żeby uniknąć braku paliw na stacjach