AlertEnergetykaInfrastrukturaRopa

Najwięcej stacji Orlenu za granicą jest w Niemczech

Źródło: live.staticflickr.com

Grupa Orlen planuje osiągnięcie 3,5 tys. stacji paliw w połowie 2024 roku. Na koniec 2022 roku najwięcej zagranicznych stacji benzynowych polskiego koncernu znajdowało się w Niemczech – podała spółka w komunikacie prasowym.

Orlen aktywnie realizuje ekspansje za granicą i nieustannie rozbudowuje sieć paliw. Zarząd spółki podkreśla, że dokonanie te stały się możliwe dzięki fuzji z Lotosem, która zwiększyła możliwości finansowe koncernu.

– Stworzyliśmy nowoczesny koncern, który w szybkim tempie umacnia pozycję w regionie. Już w tym roku zrealizujemy nasz strategiczny cel, jakim jest posiadanie sieci sprzedaży paliw liczącej 3,5 tys. stacji. Wykorzystując mocną pozycję Orlenu, doświadczenie w realizacji fuzji i przejęć oraz potencjał finansowy, w ostatnich 12 miesiącach powiększyliśmy liczbę naszych stacji o prawie 350 placówek, z czego ponad 330 to stacje za granicą. Teraz koncentrujemy się na tym, aby wszystkie nowo przejęte obiekty dostosować do wysokich standardów, które są wizytówką sieci Orlen. Będziemy również konsekwentnie wyposażać kolejne stacje w infrastrukturę do ładowania aut z napędem elektrycznym – powiedział prezes Daniel Obajtek.

Spółka podaje, że Orlen obecnie poza Polską posiada 1 514 stacji paliw – o 337 więcej niż na koniec 2022 roku. Największym rynkiem zagranicznym są dla koncernu Niemcy, gdzie sieć liczy 607 obiektów, działających pod markami Orlen i Star.

Drugim największym rynkiem zagranicznym są Czechy, gdzie jest 436 stacji. Ponad 90 procent z nich działa pod marką Orlen.

Polski czempion jest również obecny w Austrii. Dzięki przejęciu 267 stacji sieci Turmöl w Austrii, Orlen stał się trzecim największym operatorem na rynku stacji paliw w tym kraju, z udziałem ok. 10 procent.

Ponadto spółka posiada także 91 stacji na Słowacji, 83 stacje na Węgrzech oraz 30 na Litwie. Aktualnie sieć stacji Orlen liczy 3 442 obiekty w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Orlen / Jacek Perzyński

Orlen: Doniesienia o raporcie NIK i fuzji z Lotosem to spekulacje


Powiązane artykuły

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Kotły gazowe w Czystym Powietrzu, ale tylko dla spóźnialskich

Od 15 lipca NFOŚiGW będzie przyjmował wnioski na dofinansowanie zakupu kotłów gazowych. Z pomocy będą mogły skorzystać tylko osoby, które...

Udostępnij:

Facebook X X X