Papież: Po COP24 potrzebne jest pilne porozumienie o klimacie

7 stycznia 2019, 13:15 Alert
Papież Franciszek

Papież Franciszek w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego apelował o pilne znalezienie porozumienia ws. ochrony środowiska i zmian klimatu. Mówił, że w świetle konsensusu osiągniętego na konferencji w Katowicach potrzebne jest bardziej stanowcze zaangażowanie państw.

Podczas spotkania z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej papież powiedział: „Pośród kwestii, co do których szczególnie pilne jest znalezienie porozumienia w łonie wspólnoty międzynarodowej, znajduje się problem ochrony środowiska i zmian klimatycznych”.

„W tym zakresie, w szczególności w świetle konsensusu osiągniętego na niedawnej międzynarodowej konferencji klimatycznej COP24, która odbyła się w Katowicach, pragnę wyrazić życzenie bardziej stanowczego zaangażowania państw oraz umocnienia współpracy w pilnym zwalczaniu niepokojącego zjawiska globalnego ocieplenia” – dodał Franciszek.

„Ziemia należy do wszystkich, a konsekwencje jej eksploatacji spadają na całą populację światową, ze skutkami bardziej dramatycznymi w niektórych regionach” – mówił. W tym kontekście wymienił Amazonię.

Polska Agencja Prasowa